Czy warto kupić kuchenkę elektryczną?

Kuchenki elektryczne to idealny wybór dla mieszkańców nowych bloków w większych miastach, gdzie często brakuje instalacji gazowej.

Przed zakupem należy jednak zastanowić się nad konkretnym typem kuchenki, gdyż w sprzedaży dostępne są trzy rodzaje takich rozwiązań, które znacznie się od siebie różnią. Są to tradycyjne kuchnie elektryczne z płytą żeliwną, kuchenki z płytą indukcyjną oraz ceramiczną. Każda z nich została jednak wyposażona w piekarnik elektryczny, który w przeciwieństwie do gazowego umożliwia idealne dopasowanie temperatury pracy.

Zalety kuchenek elektrycznych

Wspomniane typy różniące się rodzajem płyty grzewczej mają różne zalety, dlatego też osoby zainteresowane tym, aby kupić najtańsze kuchnie elektryczne powinny rozważyć wybór kuchenki z płytą żeliwną. Różnice w cenie są naprawdę wysokie, a wybierając modele wyprodukowane przez Amica można być spokojnym o jakość i niezawodność kuchenki. Zaletami płyt ceramicznych oraz indukcyjnych jest jednak dużo mniejsze zużycie energii, co z kolei przełoży się na niższe rachunki za prąd. W porównaniu do kuchenki gazowej łatwiej jest utrzymać je w czystości, gdyż wystarczy tylko przetrzeć płaski blat po zakończeniu gotowania. W przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych samo wyczyszczenie palników zabiera wiele czasu i jest bardzo uciążliwym zajęciem. Tutaj na szczęście tego problemu nie ma. Kuchenki elektryczne dzięki nowoczesnym zabezpieczeniom uważane są za bezpieczniejsze niż te gazowe, co również należy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Kuchnia Amica 58EE1.20W Kuchnia Amica 58EE1.20W
Rodzaj Kuchnia elektryczna
Kolor Biały
Kolor płyty Biały
Rodzaj frontu Tradycyjny
Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60
sprawdź cenę
Kuchnia elektryczna Amica 514IES3.319TsDpHbJQ(XxL) Kuchnia elektryczna Amica 514IES3.319TsDpHbJQ(XxL)
Rodzaj Kuchnia z płytą indukcyjną
Kolor Inox
Rodzaj frontu Lustrzany
Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60
sprawdź cenę
Kuchnia elektryczna Amica 58IES3.322HTaDQ(W) Kuchnia elektryczna Amica 58IES3.322HTaDQ(W)
Rodzaj Kuchnia z płytą indukcyjną
Kolor Biały
Rodzaj frontu Szklany
Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60
sprawdź cenę

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

2 thoughts on “Czy warto kupić kuchenkę elektryczną?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *