kuchnia wolnostojąca

Mówi się, że kuchnia jest sercem całego domu. To nie tylko miejsce pachnące ulubionymi potrawami, czy aromatyczną kawą. To również pomieszczenie, w którym rozmawiamy, wykonujemy drobne obowiązki, a nawet przyjmujemy gości. Warto więc zadbać, aby wnętrze było zarówno funkcjonalne, jak i przytulne.

Aranżując kuchnię, nie możemy jednak zapominać o wyborze odpowiednich sprzętów AGD. W końcu to one odgrywają w kuchni najważniejszą rolę. W niektórych wnętrzach doskonale sprawdzą się modele wolnostojące, podczas gdy w innych nie będą miały one prawa bytu. Dotyczy to głównie nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji, w których najlepiej odnajdą się urządzenia przeznaczone do zabudowy. Do jakich wnętrz będzie zatem pasować kuchnia wolnostojąca?

Duże kuchnie

Na zakup kuchni wolnostojącej powinni się zdecydować przede wszystkim właściciele dużych wnętrz kuchennych. W małych kuchniach, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni, należy ograniczyć ilość sprzętów AGD, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca. W przeciwnym razie wnętrze stanie się ciasne, zagracone i mało funkcjonalne. Właśnie z tego powodu, do małych kuchni polecane są urządzenia do zabudowy, a najlepiej sprzęty typu 2w1. Jeśli chodzi o duże wnętrza, kuchnia wolnostojąca będzie doskonałym pomysłem. Jest to model stworzony do rodzinnych kuchni, w których dużo się gotuje i często spożywa posiłki. Takie sprzęty mają zróżnicowaną szerokość i występują w różnych konfiguracjach – do wyboru są modele gazowe, gazowo-elektryczne lub w pełni elektryczne. Decydując się na wybór kuchni wolnostojącej, warto zapoznać się z modelami, które ma w swoim asortymencie polska marka Amica.

kuchnia wolnostojąca

Tradycyjne wnętrza

Klasyczne kuchnie kojarzą się przede wszystkim z ciepłem i przytulnością. Dominują w nich naturalne materiały i raczej stonowana kolorystyka. Charakterystyczne są ozdobne fronty kuchenne, przeszklone szafki, czy stylizowane uchwyty. Wśród klasycznych mebli doskonale odnajdzie się kuchnia wolnostojąca wykonana w tradycyjnym stylu, najlepiej w kolorze pasującym do frontów kuchennych. W przypadku białych mebli, dobrze jest wybrać kuchnię wolnostojącą z białą obudową. Wiele takich modeli ma w swojej ofercie marka Amica, jak choćby kuchnię gazowo-elektryczną Amica 57GEH2.33HZpTa(W). Posiada ona klasyczną białą obudowę, białe są również pokrętła i uchwyt do piekarnika. Natomiast w drzwiach piekarnika znajduje się czarna szyba, która dodaje urządzeniu niezwykle eleganckiego charakteru.

Kuchnie otwarte na salon

Kuchnia otwarta to taka, która połączona jest z salonem. W takich wnętrzach sprzęty AGD mogą zostać ukryte w zabudowie albo wyeksponowane. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Decydując się na sprzęty wolnostojące, stworzymy aranżację podobną do tradycyjnego wnętrza. Właśnie do takich wnętrz będzie pasować kuchnia wolnostojąca.

kuchnia wolnostojąca do 900 zł Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 57GEH2.33HZpTa(W)

Ilość pól grzejnych: 4
Rodzaj rusztu: Podwójny, Emaliowany
Zapalarka gazu: Zintegrowana w pokrętle
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 62
Ilość funkcji: 8
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *