piekarnik Amica

Nie przepadasz za pieczeniem w domowym piekarniku? Mięso jest zbyt suche, warzywa mocno przypieczone, a jedyne ciasto, które Ci zawsze wychodzi to zakalec? Jeśli chcesz ułatwić sobie pieczenie, sięgnij po wysokiej klasy piekarnik, wyposażony w nowoczesne funkcje. Z poniższych akapitów dowiesz się, jakie funkcje stosuje w swoich piekarnikach marka Amica, które znacznie ułatwiają pieczenie potraw.

Korzystaj z gotowych programów

Masz problem z wyborem właściwych ustawień pieczenia? Nie wiesz, w jakiej temperaturze mają piec się czekoladowe muffiny, a ile czasu potrzebuje kurczak, aby w środku był soczysty, a z wierzch zarumieniony i chrupiący? Zamiast wertować książki z przepisami i niezliczone ilości stron kulinarnych w poszukiwaniu odpowiedzi, możesz skorzystać z gotowych programów pieczenia. Tę niezwykle praktyczną funkcję znajdziesz w wielu piekarnikach Amica, np. w modelu ED57638BA+ Q-TYPE WiFi. Gotowe programy pieczenia pomogą Ci dobrać odpowiednią temperaturę i czas pieczenia, co przełoży się na wyjątkowy smak Twojej potrawy. Amica opracowała gotowe programy we współpracy z profesjonalnymi kucharzami, dzięki czemu na dobre zapomnisz o nieudanych wypiekach.

Piecz smacznie i zdrowo

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i smukłą sylwetkę, docenisz funkcję SoftSteam, którą posiadają niektóre piekarniki Amica, np. model ED47638BA+ X-TYPE OPENUP. Dzięki niej potrawa przygotowana w piekarniku będzie podobna do tej, którą byś ugotował na parze. Funkcja SoftSteam wykorzystuje bowiem parę wodną, aby nadać ciastom puszystej konsystencji i zarumienić ich wierzch, a mięsom nadać odpowiednią soczystość. Jak z niej skorzystać? Wystarczy nalać 150 ml wody do specjalnego zagłębienia znajdującego się na dnie komory. Następnie ustawić funkcję SoftSteam i dobrać odpowiednią temperaturę. Po koło 5 minutach można wstawić potrawę do piekarnika i obserwować jak rośnie.

piekarnik Amica

Steruj z odległości

Jeśli należysz do tych, którzy cenią wysoki komfort użytkowania i lubią nowoczesne technologie, spodoba Ci się możliwość sterowania piekarnikiem za pomocą smartfona. To inteligentne rozwiązanie znajdziesz, m.in. w piekarniku Amica ED57638WA+ Q-TYPE WiFi. Wystarczy, że połączysz oba urządzenia ze sobą za pomocą modułu Wi-Fi. Dzięki temu nawet nie będziesz musiał przebywać w kuchni, aby ustawić czas i temperaturę pieczenia. Cały cykl pieczenia będziesz mógł kontrolować z poziomu swojego smartfona.

Zapomnij o żmudnym czyszczeniu

Wiele osób unika pieczenia potraw, ponieważ nie przepada za późniejszym czyszczeniem komory piekarnika. Jeśli i Ty należysz do tego grona, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na automatyczne funkcje czyszczenia, które oferują piekarniki Amica (ich pełną ofertę sprawdzisz tutaj). Do najskuteczniejszych metod należy czyszczenie pyrolityczne, które znajdziesz w innowacyjnym piekarniku Amica ED57527B X-TYPE PYRO. Dzięki tej funkcji proces czyszczenia komory przebiega szybko i sprawnie, a w dodatku nie musisz używać żadnych środków czyszczących. Po uruchomieniu pyrolizy, piekarnik nagrzeje się do temperatury 480⁰C, dzięki czemu wszystkie tłuste plamy, zaschnięte resztki żywności i zabrudzenia zostaną spalone na popiół. Gdy piekarnik zakończy czyszczenie, jedyne, co będziesz musiał zrobić, to usunąć popiół z komory. W ten sposób zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a pieczenie stanie się dla Ciebie przyjemniejsze, bo nie będzie Ci się już kojarzyło ze żmudnym czyszczeniem.

piekarnik Amica Piekarnik Amica ED57638BA+ Q-TYPE WiFi
Objętość komory (l): 77
Klasa efektywności energetycznej: A+
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Ilość funkcji: 11
Gotowe programy pieczenia: Tak
sprawdź cenę
piekarnik Amica Piekarnik Amica ED47638BA+ X-TYPE OPENUP
Objętość komory (l): 77
Klasa efektywności energetycznej: A+
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Ilość funkcji: 11
Funkcja SoftSteam: Tak
sprawdź cenę
piekarnik Amica Piekarnik Amica ED57638WA+ Q-TYPE WiFi
Objętość komory (l): 77
Klasa efektywności energetycznej: A+
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Ilość funkcji: 11
Moduł Wi-Fi: Tak
sprawdź cenę
piekarnik Amica Piekarnik Amica ED57527B X-TYPE PYRO
Objętość komory (l): 77
Klasa efektywności energetycznej: A+
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Ilość funkcji: 11
Czyszczenia komory pieczenia: Emalia łatwoczyszcząca Easy Clean, Pyroliza
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *