sterowanie płytą indukcyjną

Nowoczesnymi płytami indukcyjnymi możemy sterować o wiele precyzyjniej niż płytami gazowymi. Większość z nich posiada dotykowe panele sterowania, dzięki którym obsługa jest niezwykle szybka i wygodna. Tylko nieliczne, najczęściej stylizowane modele mają pokrętła. Innowacyjne slidery umożliwiają płynną regulację mocy grzania i błyskawiczną reakcję w przypadku wykipienia potrawy. Sterowanie płytą indukcyjną odbywa się za dotknięciem palca.

Dwa rodzaje sterowania

W płytach grzewczych stosuje się dwa rodzaje sterowania – mechaniczne i elektroniczne. W tym pierwszym przypadku moc grzania dobiera się za pomocą pokręteł. Do każdego pola grzewczego dedykowane jest jedno pokrętło. Takie sterowanie występuje w większości płyt gazowych oraz w tradycyjnych płytach elektrycznych – tego typu modele ma w swojej ofercie, np. marka Amica. Warto dodać, że niektórzy producenci stosują sterowanie mechaniczne również w płytach ceramicznych i indukcyjnych wykonanych w stylu retro.

Natomiast w sterowaniu elektronicznym ustawienia wybiera się za pomocą dotykowych przycisków sensorycznych. Przyciski umieszczone są pod gładką taflą, dzięki czemu bardzo łatwo można je utrzymać w czystości. Takie panele sterowania dominują w płytach indukcyjnych i ceramicznych. Są one również powszechnie stosowane w innych urządzeniach AGD, np. w okapach Amica czy mikrofalówkach. Z kolei w piekarnikach często łączy się obie metody sterowania.

sterowanie płytą indukcyjną

Intuicyjne sterowanie dotykowe

Sterowanie płytą indukcyjną odbywa się poprzez dotykowy panel. Za jego pośrednictwem możemy w szybki sposób włączyć dane pole grzejne oraz ustawić pożądaną moc grzania. W wielu płytach indukcyjnych do zwiększania lub zmniejszania mocy służą dotykowe przyciski „+” i „-”. Oznacza to, że musimy kilkakrotnie dotknąć dany przycisk, by ustawić poziom grzania np. na 9. W jeszcze innych modelach należy dłużej przytrzymać sensor, aby wybrać właściwą moc. Oba te rozwiązania, choć są niezwykle wygodne, nie są do końca praktyczne, szczególnie jeśli potrzebujemy natychmiast obniżyć moc grzania, by uchronić potrawę przed wykipieniem. Marka Amica znalazła sposób na rozwiązanie tego problemu, tworząc innowacyjny Slider. Wystarczy jedynie przesunąć po nim palcem, aby wybrać moc grzania. Pozwala to na szybki wybór temperatury i uzyskanie odpowiednich efektów kulinarnych. Slidery znajdziemy w wielu nowoczesnych płytach indukcyjnych Amica, m.in. w modelu PIT 6541 NSU (Aktualnie Brak, polecamy model).

Cztery pola, cztery panele sterowania

Choć czasami uda się przygotować obiad wykorzystując tylko jeden garnek, w większości przyrządzanych posiłków musimy korzystać z kilku naczyń w jednym czasie. Zapanowanie nad duszącymi się warzywami, bulgoczącym w garnku sosem czy smażącymi się kotletami wymaga skupienia i dużej wprawy. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by któraś z potraw wykipiała albo została przypalona. Właśnie w takich chwilach nieocenione okazuje dotykowe sterowanie płytą indukcyjną. Wystarczy jedynie ruch ręką, by odpowiednio obniżyć moc grzania. Jeszcze wygodniejsze sterowanie znajdziemy w niektórych płytach indukcyjnych Amica. Posiadają one EasySelect, czyli cztery osobne panele sterowania. Każdy dedykowany do innego pola indukcyjnego. Dzięki temu nie musimy wciskać dodatkowych przycisków, by przełączyć na właściwą strefę grzania.

Sterowanie dotykowe posiada obecnie wiele sprzętów AGD, m.in.: okapy, piekarniki, lodówki czy mikrofalówki Amica. Takie panele nie dość, że zapewniają wygodną obsługę, to jeszcze są łatwe w czyszczeniu i często stanowią dodatkową ozdobę urządzeń.

sterowanie płytą indukcyjną Płyta Indukcyjna Amica PIT 6541 NSU

Wykonanie płyty: Ceramika
Ilość pól grzejnych: 4
Moc całkowita (W): 7400
Sterowanie: elektroniczne
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *