zmywarka

Gdy stoisz przed wyborem zmywarki, zastanawiasz się z pewnością, jak duże urządzenie jest Ci potrzebne. Zbyt duża komora zmywania może być przecież trudna do szybkiego zapełnienia, a zbyt mała może nie pomieścić wszystkich brudnych naczyń. To dylematy rodzące się właśnie podczas zakupu zmywarki. Aby szybko się ich pozbyć, przeczytaj, gdzie i kiedy sprawdzą się poszczególne modele zmywarek.

Zmywarka o szerokości 45 cm – dla kogo?

Standardowa zmywarka o zmniejszonej szerokości ma 45 cm. Jest ona więc o 15 cm węższa od klasycznych i wciąż najbardziej popularnych modeli o szerokości 60 cm. Ponieważ zmniejszeniu uległa szerokość zmywaki, proporcjonalnie mniejsza musi być jej pojemność. 45-centymetrowa zmywarka jest w stanie pomieścić nawet 9 standardowych kompletów naczyń. Dlatego też takie urządzenie sprawdzi się doskonale w mniejszych gospodarstwach domowych, które tworzą maksymalnie trzy osoby.

zmywarka

Gdzie sprawdzi się suszarka 60 cm?

Klasyczne zmywarki o szerokości 60 cm udostępniają Ci więcej przestrzeni. Mogą więc nie być dobrym wyborem dla singla, ale w większych domach i mieszkaniach sprawdzą się doskonale. Zwiększona szerokość to, co oczywiste, również i zwiększona pojemność, która pozwala Ci na jednorazowe zmywanie nawet i 13 kompletów brudnych naczyń. Jeżeli wraz z rodziną z reguły jecie posiłki w domu, a wypad do restauracji to dla Was dobry sposób na świętowaniu wyjątkowej okazji, z całą pewnością w Waszej kuchni lepiej będzie ustawić zmywarkę 60 cm.

Wybieramy zmywarkę – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli wciąż obawiasz się o to, że 60-centymetrowa zmywarka może być dla Ciebie zbyt duża, zwróć uwagę na to, czy posiada ona funkcje umożliwiające ekonomiczne zmywanie przy niepełnym załadunku. Przykładowo, stosunkowo często stosowanym w większych zmywarkach rozwiązaniem jest funkcja HalfLoad, która pozwala na oszczędne zmywania nawet i połowy załadunku. Nie musisz już czekać aż zapełnisz całą komorę zmywania, gdy zależy Ci na szybkim uruchomieniu zmywarki. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej funkcji, by nie marnować wody ani prądu. Pamiętaj jednak, że nawet i mniejsze, oszczędne zmywarki – te 45-centymetrowe mogą posiadać funkcję dającą Ci możliwość zmywania jedynie częściowego załadunku. Niezależnie jednak od tego, na którą szerokość zmywarki się zdecydujesz, wybierz model o wysokiej klasie energetycznej. W ten sposób zyskasz pewność, że każde uruchomienie Twojego sprzętu AGD przyniesie Ci dodatkowe oszczędności.

zmywarka Zmywarka Amica DIM625AH

Instalacja: Do zabudowy
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: A++
Pojemność znamionowa (kpl.): 12
Zużycie wody (litr/cykl): 11
Ilość programów: 5
zmywarka
zmywarka Zmywarka Amica DIM436ABH

Instalacja: Do zabudowy
Szerokość (cm): 45
Klasa efektywności energetycznej: A++
Pojemność znamionowa (kpl.): 10
Zużycie wody (litr/cykl): 9
Ilość programów: 6
zmywarka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *