lodówka Bosch

Kiedyś wybór lodówki nie stanowił większego problemu. Zazwyczaj brało się to, co było dostępne na rynku. Dziś lodówek jest masa i wybór tej właściwej może stanowić nie lada wyzwanie. Co zatem wybrać, by nie żałować wydanych pieniędzy a lodówką cieszyć się latami? Oczywiście wybór jest prosty – lodówkę z firmy Bosch.

Lodówka Bosch – sprzęt od pewnego producenta

To, że Bosch jest czołowym producentem sprzętów AGD, wiadomo od dawna. Jednak to, że Bosch ostatnimi czasy wydał kolejne niezawodne lodówki – nie wszyscy wiedzą. A już na pewno nikt nie myśli o lodówkach Bosch w kategoriach sprzętu w przystępnych cenach. I jakże się można zdziwić widząc takie modele jak: KGN 33KL20(Aktualnie Brak, polecamy model), KGN 36KWEB czy KGN 39KLEB. Świetne, klasyczne lodówki, posiadające naprawdę przydatne funkcje, a wszystko w cenie poniżej 2000 złotych! O jakich funkcjach zatem mowa i czy warto w nie inwestować?

No Frost

Przede wszystkim wymienione wyżej lodówki posiadają system No Frost. Co to oznacza? Otóż jest to system odpowiedzialny za przepływ powietrza w lodowce. Takie chłodziarki nie potrzebują częstego rozmrażania, jak było w przypadku starych modeli. Tutaj No Frost pełni funkcję osuszającą powietrze i kontrolującą poziom pary wodnej, która wytwarza się w chłodziarce. Dzięki takiemu systemowi, próżno szukać na ściankach lodówki szronu czy lodu. Odpowiednia wentylacja usuwa nadmiar wody, przez co wnętrze jest suche, a żywność dłużej utrzymuje swoje walory smakowe. Takie rozwiązanie przede wszystkim pozwala dłużej cieszyć się świeżymi warzywami czy owocami, gdyż temperatura w lodówce Bosch utrzymywana jest na jednym poziomie, równomiernie rozprowadzając powietrze po wszystkich zakątkach.

lodówka Bosch

Warzywa i owoce – na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki

Do przechowywania owoców i warzyw idealnie sprawdzi się chłodziarko-zamrażarka Bosch KGN36KWEB. Posiada ona bowiem szufladę VitaFresh – czyli specjalnie wydzielone miejsce do na owoce i warzywa. Dzięki możliwości regulowania poziomu wilgotności w szufladzie, owoce dłużej zachowują swoją świeżość. Dodatkowo lodówka ta posiada czujniki FreshSense, które monitorują temperaturę zewnętrzną oraz wewnętrzną całej lodówki. To z kolei pozwala jej utrzymać temperaturę na stałym poziomie, pozwalająca na optymalne warunki dla żywności. Atutem lodówek Bosch jest również system MltiAirflow, który oferuje idealny chłód – zarówno na górze, jak i na dole lodówki. Taki system skraca czas chłodzenia a sama praca sprzętu jest cicha.

Bosch KGN39KLEB z kolei, oprócz wymienionych wyżej funkcji, posiada także system EasyAccess Freezer Box. Jest to możliwość wyciągnięcia zamrożonej żywności bez konieczności wysuwania całej szuflady. System ten skraca czas ogrzewania temperatury w zamrażarce i pozwala na bezpośredni dostęp do mrożonych artykułów. Ta lodówka ma zdolność zamrażania ponad 14 kilogramów żywności w zaledwie 24 godziny. Jest to niezwykle ważne ze względu na zdecydowanie mniejsze marnotrawstwo jedzenia. Jednak co w sytuacji, kiedy częściej dodaje się żywność do zamrożenia niż ją zużywa? Przecież każde nowo włożone, świeże artykuły spożywcze podnoszą temperaturę w chłodziarce. Wówczas można wybrać lodówkę Bosch KGN33KL20. Lodówka ta posiada specjalny system zabezpieczający przed rozmrażaniem produktów już zamrożonych. Funkcja SuperFreezing, bo o niej mowa, pozwala na ekspresowe tempo mrożenia nowych produktów. Funkcja ta zapobiega stracie energii po otwarciu drzwi i szybko przywraca optymalną temperaturę. Dzięki temu przechowywanie żywności jest bezpieczne.

Warzywa i owoce – porady

Co jednak z warzywami i owocami należy zrobić, by dłużej cieszyć się ich świeżością? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na ich wygląd już na etapie zakupów. Wszelkie uszkodzenia szybko zaczną się psuć i tu nie pomoże nawet lodówka z najlepszymi systemami, które Bosch jest w stanie zaoferować. Warzywa należy przechowywać albo we wspomnianych wcześniej specjalnych szufladach albo w pojemnikach. Nigdy nie powinno przechowywać się warzyw i owoców w woreczkach foliowych. Folia nie dopuszcza powietrza do środka, przez co produkty szybciej się psują. Warto na dno szuflady położyć ręcznik papierowy, który dodatkowo będzie odciągać wilgoć.
Lodówka Bosch to dobre rozwiązanie dla każdego domostwa. Za niewielkie pieniądze można mieć sprzęt, który daje gwarancję zdrowego i świeżego jedzenia przez wiele, długich lat.

lodówka Bosch Lodówka Bosch KGN 33KL20

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 290
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 192
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 94
Kolor: Inox
lodówka Bosch
lodówka Bosch Lodówka Bosch KGN 36KWEB

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 260
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 237
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 87
Kolor: Biały
lodówka Bosch
lodówka Bosch Lodówka Bosch KGN 39KLEB

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 273
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 279
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 87
Kolor: Inox
lodówka Bosch
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *