kuchnie wolnostojąca

Wydawać by się mogło, że kuchnie wolnostojące powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują designerskie płyty grzewcze. Tymczasem, wciąż są one chętnie wybierane przez konsumentów, i to nie tylko ze względów ekonomicznych czy warunków technicznych pomieszczenia.

Rzadko ulegają uszkodzeniom

Chyba nikt nie będzie zaskoczony faktem, że tradycyjne kuchnie wolnostojące rzadziej się psują niż nowoczesne płyty grzewcze. Posiadają bowiem o wiele mniej elektroniki i dodatkowych modułów, który mogłyby ulec awarii. Przykładowo, większość nowych płyt do zabudowy posiada sterowanie dotykowe, podczas gdy w kuchniach wolnostojących płyta sterowana jest mechaniczne za pomocą pokręteł. Dzięki temu, że takie kuchenki są mało awaryjne, to dobra inwestycja na wiele lat.

kuchnie wolnostojąca

Są dostosowane do warunków technicznych

Kuchenki gazowo-elektryczne są chętnie wybierane też z tego powodu, że pasują do wymagań technicznych kuchni. W wielu mieszkaniach znajduje się bowiem instalacja gazowa. Tego typu urządzenie musi zostać podłączone przez fachowca z odpowiednimi uprawnieniami. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowy montaż kuchenki gazowej może doprowadzić nawet do wybuchu gazu. Niektórzy producenci zastrzegają, że jeśli sprzęt nie zostanie podłączony przez uprawnionego instalatora, utraci swoją gwarancję. W pobliżu takiej kuchenki musi dodatkowo znajdować się gniazdko elektryczne, do którego zostanie podłączony kabel zasilający do piekarnika.

Nieskomplikowane w obsłudze

Kuchnie wolnostojące są wybierane głównie przez osoby starsze, które uważają, że nie poradziłyby sobie z obsługą innowacyjnej płyty indukcyjnej i wyposażonego w wiele funkcji grzania piekarnika. Nawet młode osoby często muszą dokładnie przestudiować instrukcję producenta, by uruchomić dodatkowe funkcje, jak choćby blokadę rodzicielską. Kuchnie wolnostojące są za to dość łatwe, a do tego wygodne w obsłudze. Sterowanie odbywa się za pomocą pokręteł, a dzięki temu, że do każdego palnika przypisane jest oddzielne pokrętło, można szybko zwiększać lub zmniejszać wielkość płomienia.

Dostępne w niskiej cenie

Dla niektórych osób cena jest najważniejszym kryterium podczas wyboru sprzętów AGD. Kuchnie wolnostojące są chętnie kupowane również z tego powodu, ponieważ są nawet o połowę tańsze niż zestaw składający się z płyty i piekarnika do zabudowy. Świetnym przykładem są kuchnie wolnostojące Amica, które można kupić już nawet za mniej niż 1000 zł. Warto pamiętać o tym, że wybierając kuchnię wolnostojącą płacimy tylko za jedno urządzenie. W przypadku sprzętów do zabudowy musimy doliczyć jeszcze koszty związane z zakupem odpowiednich mebli kuchennych.

kuchnia wolnostojąca do 900 zł Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 57GEH2.33HZpTa(W)

Ilość pól grzejnych: 4
Rodzaj rusztu: Podwójny, Emaliowany
Zapalarka gazu: Zintegrowana w pokrętle
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 62
Ilość funkcji: 8
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

One thought on “Czy kuchnia wolnostojąca to już przeżytek?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *