lodówka przyjazna środowisku

Postępujące zmiany klimatyczne destrukcyjne wpływają na środowisko naturalne, w którym żyjemy. Ważne stają się więc działania prewencyjne, na które każdy z nas ma niebagatelny wpływ. Jakie funkcje powinna posiadać lodówka przyjazna środowisku? Dowiedz się, od czego zależy energooszczędność chłodziarko-zamrażarki.

Klasa energetyczna A++

Dzięki najnowszym zdobyczom technologii, producenci lodówek projektują współczesne modele z dbałością o najlepszą klasę energetyczną. Przykładem chłodziarko-zamrażarki, w której zastosowano wysoką klasę energetyczną A++, jest lodówka Amica model FK3556.2FZAA. Dzięki ograniczonemu poborowi prądu możliwe jest generowanie dużych oszczędności oraz dbałość o środowisko naturalne. Warto bowiem pamiętać, że lodówka jest podłączona do źródła prądu przez okrągły rok, 24 godziny na dobę – w przeciwnym przypadku lodówka straciłaby swoją funkcjonalność. Tak intensywne użytkowanie sprzętu sprawia, że ograniczenie zużycia prądu staje się priorytetem wśród domowych obowiązków. Lodówka A++ oszczędza prąd w każdej sekundzie działania urządzenia. Pamiętajmy, mniejsze zużycie energii elektrycznej to także troska o środowisko. Mniejsze rachunki za prąd i ekologia w jednym!

Funkcja Eco

Funkcja Eco dostępna jest w nowoczesnych modelach chłodziarko-zamrażarek. Posiada ją lodówka Amica model FK3556.2FZXAA. Funkcja Eco pozwala kontrolować zużycie prądu i automatycznie ustawia temperaturę w chłodziarce na 4 stopnie Celsjusza, natomiast w zamrażarce na -18 stopni Celsjusza. Temperatury te są optymalne dla przechowywanego jedzenia – pozwalają na długo zachować jego świeżość. Jednocześnie utrzymanie takich temperatur pozwala znacznie zredukować ilość zużywanej energii. Energooszczędna lodówka Amica pozwoli podreperować domowy budżet, a także pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne. 

lodówka przyjazna środowisku

Funkcja Super Chłodzenie

Spodziewasz się gości, a cała lodówka zapełniona jest nieschłodzonymi produktami? Producent lodówek Amica stworzył kolejny doskonały model chłodziarko-zamrażarki (FK3355.2F), (Aktualnie Brak, polecamy model), który zapewnia ekspresowe schłodzenie jedzenia i napojów z jednoczesną oszczędnością energii elektrycznej. Jeżeli potrzebujesz szybko schłodzić wiele produktów żywnościowych na raz, skorzystaj z funkcji Super Chłodzenie, która zapewnia intensywne obniżanie temperatury produktów w krótkim czasie. Funkcja ta niesie ze sobą wiele korzyści. Im krócej trwa proces chłodzenia, tym produkty żywnościowe dłużej zachowują świeżość oraz przydatność do spożycia. Energooszczędna lodówka marki Amica optymalnie wykorzystuje pobieraną energię, która jest intensywnie lecz krótko wykorzystywana przez urządzenie. Produkty będą więc zdrowsze, bo pełne niezmiennych wartości odżywczych, a zużycie energii będzie zredukowane do minimum. Zdrowie, wygoda i oszczędność w jednym!

Total No Frost

Funkcja Total No Frost wykorzystywana jest coraz częściej w nowoczesnych modelach chłodziarko-zamrażarek. Technologia ta pozwala zachować stały poziom wilgotności w lodówce, dzięki czemu tworzenie się szronu i lodu na jej ściankach zostaje ograniczone do zera. Powstający w lodówce szron lub lód zwiększają pobór energii elektrycznej, co przekłada się bezpośrednio na większe rachunki za prąd. Brak lodu oznacza brak konieczności rozmrażania lodówki. Technologia Total No Frost pozwala utrzymać w całej lodówce określoną temperaturę, co przyczynia się do zwiększenia trwałości produktów spożywczych. Podsumowując, kontrola wilgotności w chłodziarce oraz zamrażarce przekładają się bezpośrednio na mniejsze zużycie prądu oraz większą troskę o środowisko naturalne.

lodówka przyjazna środowisku Lodówka Amica FK3556.2FZAA

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 274
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 266
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 94
Kolor: Biały
lodówka przyjazna środowisku
lodówka przyjazna środowisku Lodówka Amica FK3556.2FZXAA

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 274
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 266
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 94
Kolor: Inox
lodówka przyjazna środowisku
lodówka przyjazna środowisku Lodówka Amica FK3355.2F

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 307
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 223
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 94
Kolor: Biały
lodówka przyjazna środowisku
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *