lodówka Amica

Ludzie zyskują coraz większą świadomość zarówno jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, jak i o problem marnowania jedzenia. Tymczasem często jedno idzie w parze z drugim. Każdy wie bowiem, że ważne jest, by jeść dużo warzyw i owoców, z drugiej strony zazwyczaj nie ma się czasu, by codziennie chodzić do sklepu, choć najlepiej smakują właśnie świeże produkty. Robienie zbyt dużych zakupów może też sprawić, że wiele rzeczy zamiast w żołądku wyląduje w koszu. Na szczęście świeżość można utrzymać na dłużej dzięki dobrej lodówce. Właśnie dlatego tak ważne jest wybranie sprzętu AGD, który zapewni optymalne warunki przechowywania tego rodzaju żywności.

Owoce i warzywa – odmienne warunki w tej samej lodówce

Owoce i warzywa choć mają ze sobą wiele wspólnego, wymagają zupełnie innych warunków przechowywania, o czym wiele osób nie pamięta. Owoce należy bowiem trzymać w środowisku suchym, natomiast warzywa wolą to bardziej wilgotne. Właśnie dlatego tak trudne jest zadbanie o to, by jedne i drugie równie długo zachowywały swoją świeżość i smak. Rozwiązaniem może się okazać nowa lodówka Amica z pojemnikiem VitControl, który wyposażony jest w specjalny suwak poziomu wilgotności. Dzięki niemu można dopasować warunki przechowywania do zaleceń i wybrać mniejszą wilgotność dla owoców, a w przypadku warzyw – nieco ją zwiększyć. Pojemnik VitControl sprawia, że zyskuje się możliwość robienia rzadszych, za to większych zakupów, by w ten sposób zaoszczędzić czas, a jednocześnie nie tracić na jakości i smaku produktów. Pojemnik pozwala także uniknąć marnowania żywności i pieniędzy ze względu na ciągłe wyrzucanie zepsutych produktów.

Lodówka dla każdego

Amica oferuje szereg urządzeń wyposażonych w pojemniki VitControl, dzięki którym każda rodzina znajdzie produkt dostosowany do swoich potrzeb. Uniwersalna chłodziarka Amica FK3355.2F (Aktualnie Brak, polecamy model) umożliwi zmianę wilgotności w zależności od tego, czy w lodówce znajduje się akurat więcej owoców, czy warzyw – wystarczy tylko przesunąć suwak. Nie każdy musi jednak wybierać między trzymaniem w lodówce warzyw, a owoców. Dla dużych rodzin, czy dla tych, którzy lubią mieć zawsze pod dostatkiem świeżych produktów doskonałą propozycją jest model Amica FK3556.2FZAA. Urządzenie zostało bowiem wyposażone w aż dwie szuflady. Sprawia to, że w każdej z nich można przechowywać inne produkty.

Dodatkowe zabezpieczenie produktów

Sama wilgotność powietrza w lodówce to jednak nie wszystko. O świeżość warzyw czy owoców można zatroszczyć się jeszcze bardziej dzięki wyposażeniu szuflady w specjalną tacę Fresh Pad. Dzięki niej lodówka Amica ma zagwarantowany swobodny przepływ powietrza. Taca ma wycięte specjalne otwory w kształcie diamentów, które sprawiają, że cząsteczki wody mogą być skutecznie usuwane z produktów, dzięki czemu jedzenie starzeje się znacznie wolniej. Warzywa i owoce są też dzięki temu dodatkowo zabezpieczane i nie przylegają bezpośrednio do dna. Połączenie szuflady VitControl i tacy Fresh Pad sprawia, że jedzenie może pozostać świeże nawet do trzydziestu dni. Warzywa i owoce przechowywane w tak zaprojektowanej lodówce nie tylko lepiej smakują, ale co więcej – dłużej zachowują wszystkie swoje wartości odżywcze. Tacę Fresh Pad można też bardzo łatwo wymyć. Wystarczy wyciągnąć ją z lodówki i przemyć pod bieżącą wodą. Nadaje się ona także do mycia w zmywarce, dzięki czemu czyszczenie jest jeszcze prostsze i nie wymaga żadnego wysiłku.

lodówka Amica Lodówka Amica FK3355.2F

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 307
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 223
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 94
Technologia Total NoFrost: tak
Instalacja: Wolnostojąca
Kolor: Biały
lodówka Amica
lodówka Amica Lodówka Amica FK3556.2FZAA

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 274
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 266
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 94
Technologia Total NoFrost: tak
Instalacja: Wolnostojąca
Kolor: Biały
lodówka Amica
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *