Zamrażarki szufladowe z systemem No-Frost

Coraz więcej osób decyduje się na zakup zamrażarki szufladowej. To praktyczne urządzenie, pozwalające mrozić duże ilości produktów spożywczych. Taka zamrażarka z wyglądu przypomina zwykłą lodówkę, a dzięki wewnętrznym szufladom powala na segregację i wygodne przechowywanie mrożonek. Dostępne w sprzedaży urządzenia różnią się nie tylko budową, ale również funkcjonalnością i zużyciem energii. Warto więc pod uwagę wziąć zamrażarki szufladowe z systemem No-Frost.

Zamrażarki szufladowe z systemem no-frost – dostępne rodzaje

W sklepach znajdziemy dwa rodzaje zamrażarek szufladowych. Są to zamrażarki wolnostojące oraz pod zabudowę. Te pierwsze cieszą się zdecydowanie większą popularnością, ponieważ można je ustawić w dowolnym miejscu. Jeśli brakuje nam przestrzeni w kuchni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ulokować taką zamrażarkę w innym pomieszczeniu, np. w spiżarce, piwnicy czy budynku gospodarczym. Co więcej, zamrażarki wolnostojące oferują większą pojemność niż modele do zabudowy, a do tego często wyposażone są w wyświetlacze, które podnoszą ich walory estetyczne. Natomiast zamrażarki do zabudowy wymagają umieszczenia w specjalnej zabudowie meblowej, co generuje dodatkowe koszty. Poza tym oferują znacznie mniejszą pojemność, a ich cena jest o wiele wyższa.

Zamrażarki szufladowe z systemem No-Frost

Jak wybrać dobrą zamrażarkę szufladową?

Wybierając zamrażarkę, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

 • Wielkość zamrażarkizamrażarki szufladowe występują w kilku rozmiarach. Niektóre są tak duże, jak standardowe lodówki, a inne na tyle małe, że bez problemu zmieszczą się pod blatem kuchennym. Zanim udamy się do sklepu, powinniśmy zastanowić się, gdzie ulokujemy zamrażarkę. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy możemy pozwolić sobie na zakup dużej zamrażarki, czy na mniejszy model, np. z trzema szufladami.
 • Pojemność – ten parametr wiąże się bezpośrednio z wielkością urządzenia. Im wyższa zamrażarka, tym większą pojemność użytkową oferuje.
 • Liczba szuflad – przed zakupem warto zwrócić uwagę, ile szuflad znajduje się wewnątrz zamrażarki, a także, z jakich materiałów zostały wykonane. Szuflady pozwalają na łatwą segregację żywności, a jeśli są przezroczyste, łatwo można określić, jakie znajdują się w nich mrożonki.
 • Zdolność zamrażania – jest to ważny parametr, ponieważ określa, ile żywności możemy zamrozić w ciągu 24 godzin. Najlepsze modele są w stanie zamrozić ponad 20 kg żywności.
 • Szybkie mrożenie – nowoczesne zamrażarki z funkcją szybkiego mrożenia pozwalają na szybsze zamrożenie świeżo włożonych produktów. Dzięki tej funkcji urządzenie czasowo obniża temperaturę, co umożliwia błyskawiczne zamrażanie, a jednocześnie nie wpływa na temperaturę i jakość już przechowywanych mrożonek.
 • Automatyczne rozmrażanie – na rynku dostępne są zamrażarki szufladowe z systemem no-frost, które eliminują konieczność ręcznego rozmrażania. Takie modele są praktycznie bezobsługowe, a ich utrzymanie w czystości nie sprawia żadnych problemów.   
 • Oświetlenie LED – dla większej wygody użytkowania, producenci montują w zamrażarkach energooszczędne oświetlenie LED, które doskonale oświetla wszystkie wewnętrzne szuflady.
 • Zużycie energii – zamrażarka szufladowa będzie pracować przez cały czas, dlatego przed zakupem powinniśmy sprawdzić, jaki jest jej pobór prądu. Aby zaoszczędzić jak najwięcej energii, powinniśmy wybierać urządzenia z wysokimi klasami energetycznymi – od A+ do A+++.

Zamrażarki szufladowe z systemem No-Frost – polecane modele

Wybór odpowiedniej zamrażarki szufladowej może przysparzać kłopotów. Dlatego przygotowaliśmy ranking najwyżej ocenianych i zbierających dobre opinie urządzeń. Wszystkie zamrażarki z naszego zestawienia cechują się wysoką klasą energetyczną i dysponują technologią No Frost.

 • Zamrażarka Samsung RZ 32M7535B1 Twin –  to nowoczesny model o pojemności 315 litrów, który umożliwia przechowywanie mrożonek w 4 pojemnych szufladach i na 6 półkach. Zamrażarka ma wbudowaną wewnętrzną kostkarkę i system All-Around Cooling, który równomiernie rozprowadza chłodne powietrze po wszystkich zakamarkach urządzenia.
 zamrażarki szufladowe z systemem No-Frost Zamrażarka Samsung RZ 32M7535B1

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 277
Pojemność użytkowa komory (l): 315
Rozmrażanie: No-Frost
Instalacja: Wolnostojąca
Zdolność zamrażania (kg/24h): 21
Ilość szuflad/klapek: 4
Ilość i rodzaj półek: 2
Regulacja temperatury: Elektroniczna
sprawdź cenę
 • Amica FZ 2916.3 DFX – to bezszronowa zamrażarka w klasie energetycznej A+, o pojemności użytkowej 260 litrów. Została wyposażona w 6 szuflad, w tym 3 typu Big Box, kostkarkę do lodu, a także funkcję eco.
 zamrażarki szufladowe z systemem No-Frost Zamrażarka Amica FZ 2916.3 DFX

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 314
Pojemność użytkowa komory (l): 260
Rozmrażanie: No-Frost
Instalacja: Wolnostojąca
Zdolność zamrażania (kg/24h): 20
Ilość szuflad/klapek: 6
Regulacja temperatury: Elektroniczna
sprawdź cenę
 • Zamrażarka Gorenje FNI5182A1 – ten model do zabudowy oferuje pojemność użytkową 212 litrów, 7 szuflad z przezroczystym frontem, funkcję Supermrożenie oraz wyświetlacz elektroniczny. Zamrażarka została wyposażona w klasę energetyczną A++ oraz zawiasy nożycowe, które pozwalają na przechowywanie cięższych przedmiotów na balkonikach i otworzenie drzwi pod kątem 115°.
 zamrażarki szufladowe z systemem No-Frost Zamrażarka Gorenje FNI5182A1

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 243
Pojemność użytkowa komory (l): 212
Rozmrażanie: No-Frost
Instalacja: Do zabudowy
Ilość szuflad/klapek: 7
Regulacja temperatury: Elektroniczna
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *