płyta indukcyjna

W ostatnich latach sprzęt AGD do zabudowy cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Przykładem takiego urządzenia jest płyta indukcyjna, która zaczęła wypierać modele gazowe i elektryczne. Czy warto ją kupić? Jakie zalety ma korzystanie z takich urządzeń?

Łatwo i wygodnie

Jedna z najczęściej wymienianych zalet płyty indukcyjnej to wygoda użytkowania. Gotowanie na takim urządzeniu jest bardzo komfortowe, a do tego niezwykle intuicyjne. Funkcja Hob&Go, którą posiada m.in. płyta do zabudowy Amica PIT6541NSU (Aktualnie Brak, polecamy model), zapewnia automatyczną aktywację po postawieniu garnka. Zadaniem użytkownika jest w zasadzie tylko ustawienie mocy grzania. Co więcej – w przypadku wielu modeli nie ma znaczenia ani kształt, ani wielkość naczynia. Płyta indukcyjna dostosowuje się automatycznie, łącząc pola grzewcze tak, aby gotowanie było jeszcze prostsze. Dużym udogodnieniem jest również łatwe sterowanie i możliwość wyboru programu w zależności od aktualnych potrzeb. Tego typu sprzęt AGD do zabudowy można obsługiwać niemal jednym palcem!

Szybko, sprawnie i tanio

Dobra płyta indukcyjna skraca czas poświęcony na gotowanie oraz ilość zużytej energii. Szybkie przyrządzanie potrawy nie jest już problemem. Dzięki funkcji PowerBooster, którą posiada AGD do zabudowy marki Amica, można ekspresowo usmażyć kotlety czy zagotować wodę. Bardzo pomocna jest również możliwość szybkiego nagrzewania naczyń, a także technologia EasySelect (dostępna m.in. w płycie Amica PI6541S4UD). Pozwala ona gotować kilka potraw w jednym czasie, sterując niezależnie każdym polem za pomocą oddzielnego panelu. Niezwykle praktyczny jest także timer, minutnik i opcja pauzy. Ponadto płyty indukcyjne Amica posiadają możliwość dopasowania mocy do instalacji domowej. Aby urządzenie działało, wystarczy podłączyć je do zwykłego gniazdka z zasilaniem 240V.

płyta indukcyjna

Bezpieczeństwo całej rodziny

Nowoczesny sprzęt AGD do zabudowy musi być nie tylko funkcjonalny i energooszczędny, ale przede wszystkim bezpieczny, zwłaszcza dla najmłodszych członków rodziny. Nie inaczej jest w przypadku płyt indukcyjnych. ProBaby System oraz funkcja ChildLock skutecznie blokują urządzenie, zapobiegając włączeniu go przez dziecko lub dokonaniu jakichkolwiek przypadkowych zmian w ustawieniach. Warto wspomnieć również o możliwości kontroli ciepła. Funkcja HeatControl wskazuje użytkownikom, czy płyta indukcyjna wciąż jest gorąca, co pozwala uniknąć groźnych oparzeń.

Czystość i estetyka

Indukcyjna płyta do zabudowy to szansa na utrzymanie kuchni w idealnej czystości. Dla wielu osób kwestia ta ma szczególnie istotne znaczenie – brud może skutecznie odstraszyć i powodować niechęć do gotowania. Na szczęście płyty Amica stworzone są tak, że można zabudować je równo z blatem. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania przestrzeni szczelinowych, które bywają częstym miejscem osiadania rozmaitych zanieczyszczeń.

Nie można pominąć faktu, że płyta indukcyjna posiada także walor wizualny. Urządzenie wprowadza do pomieszczenia sporo nowoczesności, choć doskonale wpisuje się w klimat każdej kuchni. Użytkownicy mogą również dostosować sprzęt do swoich potrzeb pod względem kolorystycznym. Popularne są czarne wersje, choć nie brak również modeli w innych odcieniach, jak w przypadku modelu Amica PI6140PWTU, utrzymanego w białym kolorze.

płyta indukcyjna Płyta Indukcyjna Amica PI 6541S4UD

Ilość pól grzejnych: 4
Technologia grzejna: Indukcja
Moc całkowita (W): 7400
Rodzaj sterowania: Slider
Kolor: Czarny
płyta indukcyjna
płyta indukcyjna Płyta Indukcyjna Amica PIT 6541 NSU

Ilość pól grzejnych: 4
Technologia grzejna: Indukcja
Moc całkowita (W): 7400
Rodzaj sterowania: Slider
Kolor: Czarny
płyta indukcyjna
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

One thought on “Dlaczego warto kupić płytę indukcyjną?”

  1. W domu rodzinnym mieliśmy zwykłą płytę gazową. w swoim mieszkaniu zdecydowałam się dac indukcję. I nie żałuję wyboru. Jest nieporównywalnie łatwiejsza w obsłudze i w czyszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *